Lékařská poradna

Vyberte si svého poradce

Mgr. Anna Fabiánová

Mgr. Anna Fabiánová

Odpovídám na dotazy týkající se:

 • komplexního přístupu ke svému zdraví – výživa, psychika, spánek, pohyb a celkové každodenní návyky
 • problematiky doplňků stravy u různých skupin populace, věkových kategorií i onemocnění

„Léčba“ chronických onemocnění chemickými léky, které prohlubují v těle biochemickou nerovnováhu mi nikdy nedávala smysl. Proto jsem začala zkoumat přirozené cesty, jak pomocí výživy a úprav životního stylu navrátit tělu zdravou rovnováhu.


PharmDr. Veronika Šmahová

Mgr. Veronika Šmahová

Odpovídám na dotazy týkající se:

 • komplexní péče o zdraví, zejména z pohledu farmaceuta
 • vhodnost a užívání doplňků stravy, jejich možné interakce a nežádoucí účinky

Během let vrcholového sportu a studíi farmacie jsem pomalu dospěla k přesvědčení, že zdravý životní styl je důležitou prevencí chronických onemocnění, ke kterým je potřeba přistupovat více komplexně.


MUDr. Pavel Šácha

MUDr. Pavel Šácha

Uplatňuji následující principy:

 • Zpracovávám všechny dotazy bez rozlišení věku, pohlaví a lékařských oborů. Díky tomu, že jsem vzdělán ve všeobecném lékařství, pediatrii, alergologii i celostní medicíně, dívám se na zdravotní problémy jedince komplexně a z nadhledu preventivní medicíny.
 • Poradna nemá  ordinaci, nic nevyšetřuje, nemá kompetenci k léčení. Nemůže zde řešit akutní stavy, kde je nutné objektivní  vyšetření v ordinaci.
 • Hlavním smyslem mé poradny je naznačit tazateli cestu, jak má hledat příčinný řetězec nemoci, pochopit jej a odstranit.
 • Smyslem poradny není teoretizovat, ani zodpovídat encyklopedické otázky, odpovídat jiným lidem, kterých se nemoc netýká, či odpovídat dětem. Za děti konzultují rodiče.
 • Jsem křesťan, věřím Bohu.

Vystudoval jsem lékařskou fakultu, určitý čas jsem se věnoval pediatrii a alergologii, ale krátce po revoluci jsem byl jedním z prvních lékařů, kteří odešli ze systému nastaveného ve zdravotnictví. Jsem zastáncem takové medicíny, která postupuje podle pojmenované příčiny. Napřed musí být vyjasněno, co přesně se má léčit, a pokud se to nestane, pak jde o ošetřování jen obecné, nespecifické a samozřejmě s nejistým účinkem.

Zobrazit články

Mgr. Zuzana Švédová, Dis.

Mgr. Zuzana Švédová, Dis.

Odpovídám na dotazy týkající se:

 • úpravy vašeho stávajícího jídelníčku
 • úpravy jídelníčku při potravinových alergiích a intolerancích (celiakie, bezlaktózová, bezkaseinová, antihistaminová dieta apod.)
 • nedostatečného příjmu základních mikro a makronutrientů běžnou stravou (anémie, osteoporóza)
 • výživy dětí, těhotných, kojících, sportovců, těžce pracujících, seniorů, při malnutrici
 • metabolické problematiky dnového onemocnění, diabetu I. a II. typu, štítné žlázy, redukce váhy, snížení LDL cholesterolu
 • jídelníčků vegetariánů, veganů

Nutriční terapeutka, věnuje se diabetu I. či II. typu, gestačního typu, ale i léčebné výživě při autoimunitních poruchách. Autorka knih Zdravou stravou proti únavě a Štědrý bylinářův rok.

Během své práce využívám léčivé síly kvalitních potravin a bylin. Zaměřuji se také na stres a pohyb. Věřím, že tělo a duše jsou jedním a takto je třeba přistupovat ke každému z nás. Společně vždy nastavíme jednoduchou, schůdnou cestu, která je naplněná motivací a pomalými kroky, které po čase mohou vyústit v cíl.

Zobrazit články

PharmDr.Tomáš Arndt

PharmDr.Tomáš Arndt

Odpovídám na dotazy týkající se:

 • Léčivých rostlin, ať už samostatně či obsažených v doplňcích stravy – vhodnost užívání při konkrétních potížích, interakce, dávkování, nežádoucí účinky,
 • doplňků stravy – vhodnost užívání při konkrétních potížích, interakce, dávkování, nežádoucí účinky,
 • volně prodejných či předepsaných léků – interakce, dávkování, nežádoucí účinky,
 • přírodních alternativ ke klasickým chemickým lékům – zda jen jako doplněk či možnost výběru přírodního přípravku místo klasického léku,
 • těhotenství, kojení, dětí – vhodnost či nevhodnost užívání přírodních přípravků, dávkování, možnosti přírodní léčby,
 • doporučení přírodních přípravků u konkrétních zdravotních potíží (v případě komplexní konzultace bych to přenechal kolegům lékařům),
 • dotazů ke kvalitě, původu a dalším vlastnostem přípravků včetně jejich porovnání
 • charakteristiky jednotlivých alternativních léčebných metod.

Jako farmaceut jsem již během studia a potom v praxi získal vědomosti o chemických léčivech, jejich účincích, dobrých i špatných. Svoje vzdělání v tomto oboru jsem završil doktorátem z klinické farmacie, která se podrobně zabývá praktickým dopadem užívání a jejich nežádoucími účinky v léčebné praxi. Uvědomil jsem si meze a možnosti chemických léčiv a obrátil svoji pozornost i k alternativním přírodním produktům. Absolvoval jsem kurs z homeopatie, shromažďuji informace o přírodních léčivech a jejich vztahu ke klasickým léčivům. Proto bych rád v této poradně poskytoval informace a získával zkušenosti, které mi pomohou při řešení problémů dalších pacientů.

Zobrazit články

Mgr. Jiří Hamerský

Mgr. Jiří Hamerský

Odpovídám na dotazy týkající se:

 • Pocitů méněcennosti a malého sebevědomí
 • závislostí, výkyvů nálad a depresí
 • partnerských a rodinných problémů
 • přání uskutečnit v životě toužebnou změnu, vč. dotazů na práci s afirmacemi, „zákonem přitažlivosti“ atd.

Jsem přesvědčen, že veškerý léčebný potenciál je v nás. Jediné, co musíme udělat, je umožnit být tím, kým skutečně jsme a nebránit sami sobě v prožívání té nejlepší verze sebe sama. Vinou prožitých traumat, neustálého přizpůsobování se okolí a ztráty schopnosti zřít srdcem, se v životě cítíme často ztracení, nešťastní a nenaplnění. Pracoval jsem nějakou dobu jako psycholog v psychiatrické léčebně – převážně se ženami závislými na alkoholu, neurotickými a depresivními poruchami. To, co jsem tam viděl, byl obrovský hlad po lásce. My všichni toužíme po tom, aby nás někdo bezvýhradně přijal, pochopil a dal nám najevo, že jsme hodnotné lidské bytosti.

Kromě psychologie se už také skoro dvacet let zabývám meditací a spirituálními technikami vedoucími ke štěstí a radosti. Na této cestě mají i bolest a nemoc svou velkou hodnotu: očišťují srdce a přivádí nás hlouběji k nám samým. Jak však říkají Esther a Jerry Hicks, „nezapomínejme, že jsme tu především proto, abychom prožívali mimořádnou radost.“

Těší mě, že touto cestou teď půjdeme nějaký čas společně. Život může být krásný a my všichni si zasloužíme, aby byl.

Jsem psycholog, ne lékař. Neodpovídám na dotazy ohledně léků, bylinných preparátů a doplňků stravy. Specializuji se na poradenství pro dospělé (proto mi, prosím, neposílejte ani dotazy směřující na děti). Děkuji za pochopení.

Zobrazit články

MUDr. Ladislav Šafránek

MUDr. Ladislav Šafránek

Odpovídám na dotazy týkající se:

 • přírodní, psychosomatické a duchovní medicíny, včetně sebeuzdravování ze zdánlivě „nevyléčitelných“ onemocnění,
 • prevence nemocí (skutečná, ne to co se za prevenci jen vydává), regenerace.

Před mnoha roky jsem zklamaně opustil oficiální chemickou medicínu a začal se věnovat výhradně celostním a psychosomatickým postupům. V poradenské činnosti i v péči o své vlastní zdraví dávám přednost lakto-vegerariánskému stravování, vědomému hlubokému dýchání, detoxikačnímu životnímu stylu (včetně každodenního odkyselování) a přírodním produktům, které podporují regenerační a samouzdravující mechanismy lidského organismu

Prosím neposílejte mi dotazy týkající se těhotenství a kojení. Dále pak péče o děti do 15 let, nebo roztroušené sklérózy mozkomišní. Děkuji

Zobrazit články

Zpět nahoru

NOVÉ ČLÁNKY KAŽDÝ TÝDEN ZDARMA NA VÁŠ E-MAIL?

Přihlaste se zdarma k odběru novinek z webu Celostnimedicina.cz a už Vám neunikne ani jedna zajímavost ze světa celostní a alternativní medicíny.